
Actinica Lotion, 80 g
Zdravotnický prostředek sloužící jako prevence různých forem rakoviny kůže u rizikových pacientů (imunosuprimovaných)
V rámci dvouletého výzkumu zaměřeného na imunosuprimované pacienty (po orgánových transplantacích), kteří jsou vysoce náchylní ke vzniku nemelanomové rakoviny kůže (aktinická keratóza, bazocelulární karcinom a spinocelulární karcinom) prokázal Actinica Lotion schopnost účinné prevence aktinické keratózy a spinocelulárního karcinomu.
Actinica Lotion chrání před slunečním zářením typu UVB i UVA. Obsahuje fotostabilní a širokospektrální filtry a je odolný vůči vodě. Actinica Lotion má také hydratační vlastnosti, které pomáhají zlepšit stav kůže. Lipozomální locio není parfemované a neobsahuje běžné PEG emulgátory, což zajišťuje dobrou snášenlivost a možnosti aplikace i na velmi citlivou kůži.
Koupit
Složení: Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Triazone, lsoamyl p-Methoxycinnamate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methylene bis Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Propylparaben, Methylparaben, Excipients.
Použití: V průběhu celého roku nanášejte každé ráno před pobytem na slunci, rovnoměrně a v dostatečném množství na kůži, která bude vystavena UV záření a nebude chráněná oděvem. Pro optimální rozetření a příjemný pocit na kůži se doporučuje rozetřít první dávku (1. stlačení) na tváři a po 5-10 min. rozetřít dávku druhou (2. stlačení). Ujistěte se, že mezi prvním a druhým nanášením neuplyne doba delší než 10-15 min. Dávkovací údaje pro zbývající části těla jsou uvedeny v příbalovém letáku. Ani přípravky s vysokým ochranným faktorem neposkytují absolutní ochranu před UV zářením. Actinica Lotion nanášejte a nechejte několik minut dobře vstřebat před aplikací jiného kosmetického produktu. Po delším kontaktu s vodou nebo při silném pocení nátěr zopakujte. Noste ochranný oděv a vyhýbejte se přímému slunečnímu záření. Nanášení nižšího množství redukuje ochranný účinek.
Před použitím si přečtěte příbalovou informaci.
Reference:
- Mittelbronn M et al. Frequency of pre-existing actinic keratosis in cutaneous squamous cell carcinoma. Int J Dermatol 1998;37:677-681.
- Hurwitz R et al. Solar Keratosis: An evolving squamous cell carcinoma. Benign or Malignant? Dermatol Surg 1995;21:184.
- European Dermatology Forum. Guideline for the Management of Actinic Keratoses 2011 (Online, accessed 23.10.2012).
- de Vries E et al. Known and potential new risk factors for skin cancer in European populations: a multicentre case-control study. Br J Dermatol 2012;167:1-13.
- Ulrich C et al. Prevention of non-melanoma skin cancer in organ transplant patients by regular use of a sunscreen: a 24 months, prospective, case-control study. Br J Dermatol 2009;161:78-84.