I vy už jste se stihli spálit?

graphical divider

Jarní slunce je tady, jemně a romanticky nás lechtá, ale ještě tentýž den se může proměnit v noční můru.

Konečně jsme se dočkali. Po dlouhé, dlouhé době je teplo. Doma jsme seděli už dost, a tak jsme se všichni vydali ven. Hurá! Ale jako všechno dobré na tomto světě, i slunce má své vedlejší účinky a na každého pohybu chtivého tvora si posvítí.

Sportovci, utíkejte, už to jde

Nejlepší čas nasednout na kolo, obout si běžecké boty, skočit do kajaku. A pořádně si dát do těla. Cítíte svobodu, vítr ve vlasech, slunce v obličeji a nic vás nemůže zastavit. Po chvíli vám po těle stíká  pot. Je to skvělý pocit, protože zároveň se domníváte, že na vaší kůži tvoří odolnou vrstvu, která vás chrání pro UV zářením? Ledaže byste se mýlili. A věru, asi ta teorie nebude správná, když se o pár hodin vrtíte v posteli a hledáte polohu, která by ulevila citlivé kůži spálené od slunce. Příště se nedejte omezovat sluncem a použijte ochranu. Daylong Sport SPF 50+ má technologii rychlé absorpce, a tak můžete bezprostředně po jeho nanesení začít sportovat. Tento extra lehký hydrogel-krém není mastný a je extrémně odolný vůči vodě a potu.

S batohem přes hory

Krásná túra v lůně přírody po lesní cestičce lemovaná vzrostlými stromy, zastavení na loukách, posezení při svačině. Čistá pohádka. Až na to, že není o Červené Karkulce, ale červené kůži. Jistě, stín nás ochrání před prudkým sluncem, ale UV záření proniká i přes listy stromů. Čím déle túra trvá, o to více jste mu vystaveni. Sluneční ochrana patří k základní výbavě turistů stejně jako batoh či turistická obuv. Oranžová řada Daylong určená pro normální, suchou a citlivou kůži poskytuje tři druhy faktorů, vitamín E a Aloe vera. Daylong Ultra SPF 25 locio představuje střední ochranu, dobře se roztírá a rychle vstřebá. Daylong Protenct & care SPF 30 locio již poskytuje vysokou ochranu, neucpává póry a hydratuje kůži. Při extrémní expozici UV záření na horách je vhodné nanést Daylong Extreme SPF 50 +.

Tvář naše každodenní

Vyrazili jste si konečně do města? Pěkně jste se oblékli, dohodli si setkání s přáteli, poseděli na terasách, vychutnali nápoje a zákusky a ani nevíte jak – a byl večer. A váš dobrý pocit po celém dni ještě umocnilo teplo v tvářích. Možná jste si nejdříve pomysleli, že je to od vzrušení, ale pohled do zrcadla vás vyvedl z omylu. Ne, to se přece nemohlo stát … Zdá se, že mohlo a mnohem snadněji, než jste si mysleli. Pohroma je dokonaná, když jste dosud pod rouškou nebo respirátorem skrývali vyrážky, akné nebo rosaceu. Vždy jste věděli, že máte citlivou pleť a spálení od slunce je to poslední, co jste právě potřebovali. Tak vězte, že se vám to už nestane, když použijete Daylong Sensitive Face 50+ vyvinutý speciálně pro citlivou pleť se sklonem k sluneční alergii.

Můžete ho použít i když máte mastnou pleť, reguluje totiž tvorbu kožního mazu a dlouhodobě zmatňuje pleť. Dá se aplikovat samostatně, nebo i jako podklad pod make-up. Netvařte se už zamračeně, vaše tvář bude opět bezpečně na výsluní.