O značce

graphical divider

Produkty Daylong, účinná ochrana před sluncem pro každý typ kůže

Medicínsky ověřená ochrana před sluncem 

Základní fakta o značce Daylong:

  1. více než 25letá tradice, číslo 1 doporučovaná značka sluneční ochrany.*
  2. extrémně odolný vůči vodě, 
  3. výborně roztíratelný, rychle se vstřebává,
  4. termostabilní i fotostabilní,
  5. chrání proti UVA a UVB,
  6. poskytuje vhodnou ochranu pro zdravou, problematickou (akné, rosacea, alergie) i dětskou kůži
  7. kromě ochranných má také hydratační vlastnosti.

Historie

Daylong – ochranný přípravek před slunečním zářením (lidově nazývaný též „opalovací krém“ nebo „krém na opalování“), vznikl v laboratořích firmy Fountain Ltd. na Floridě v USA kolem roku 1988. Myšlenkou bylo vyvinout ochranný přípravek příjemný na natírání, ale i voděodolný.

Voděodolné přípravky byly tehdy všechny mastné, zkrátka, aby odpuzovaly vodu. Voděodolnost, jak dnes víme, ale takto nefunguje. Mastné přípravky voda jednoduše po krátkém čase smyje mechanicky. Autoři Daylongu však uvažovali jinak. Použili lecitin jako základ lipozomů a využili jeho silnou vazbu na povrchové vrstvy kůže. V experimentech potom dokázali, že lipofilní látky (což je většina ochranných filtrů) se takto zpracované velmi pevně ukotví v rohové vrstvě kůže.

Daylong v roku 1992 převzala firma Spirig Pharma AG ve Švýcarsku a v roce 1993 jej uvedla na domácí trh s obrovským úspěchem. Její dceřiná společnost Spirig Eastern a.s. ho v ČR a SR představila ihned v roce 1994 s velmi podobným úspěchem. Cílem bylo dodat na trh příjemný a zároveň voděodolný přípravek.

Další vývoj potom přinesl různé formy a variace až po pozdější produkt Daylong Actinica (dnes jen „Actinica“), který je první zdravotnickou pomůckou s klinicky dokázaným účinkem na aktinické keratózy u speciálních skupin pacientů.

Přípravky značky Daylong si můžete koupit v každé dobré lékárně nebo v e-shopech www.pilulka.cz, www.benu.cz a www.drmax.cz.

*Zdroj: Agentura AKO kvantitativní reprezentativní průzkum – dermatologové a pediatři v České republice a na Slovensku, realizován v 09/2017.

Přečíst více

Ze široké nabídky přípravků Daylong si může každý vybrat ten produkt, který nejlépe vyhovuje jeho typu kůže a individuálním požadavkům.

Extrémně odolné vůči vodě

Produkty odolné vůči vodě (a pocení) snižují riziko spálení kůže, i když se pohybujete ve vodě. Přípravky Daylong se vyznačují extrémní odolností vůči vodě (VWR – Very Water Resistant). Tím zabezpečují delší a důkladnější ochranu v porovnaní s jinými přípravky, které se snadněji smývají. To ocení zejména sportovci a rodiče dětí, které se nerady natírají.

Produkty Daylong jsou extrémně odolné vůči vodě.

Fotostabilní

Produkty s vysokým faktorem ochrany deklarují dlouhodobou ochranu, která musí zůstat stabilní i po tom, když jsou vystavené dlouhodobému působení slunečního záření. Dlouhá expozice UV záření nesmí vést k fotochemickému rozpadu filtru, protože by se změnily jeho ochranné vlastnosti. Filtr funguje jako absorbér, který pohlcuje UV záření. Absorbovanou energii následně změní na teplo. Fotostabilní filtry neztrácejí schopnost pohlcovat UV záření ani po dlouhém vystavení slunečnímu záření. Daylong obsahuje UV filtry, které jsou nejen fotostabilní, ale navíc dokážou v kombinaci chránit jiné nestabilní filtry před fotodegradací. 

Produkty Daylong jsou fotostabilní.

Termostabilní

Zahřátí produktu také může způsobit deaktivování filtrů. Termostabilita je schopnost odolávat působení tepla a zachovat si ochranné vlastnosti i poté, kdy je produkt vystavený vyšší teplotě.

Produkty Daylong jsou termostabilní.