Táhneme s rodiči za jeden provaz

graphical divider

Pro všechny rodiče jsou potřeby a ochrana jejich ratolestí prvořadé. Právě děti patří v horkých letních dnech do ohrožené skupiny, protože jejich kůže je mnohem jemnější a na sluneční záření citlivější. Kromě škodlivého UVA a UVB záření je však slunce také zdrojem vitaminu D, podporuje pozitivní myšlení a celkově sehrává nezastupitelnou úlohu v koloběhu života. Slunečním paprskům se proto nemusíte vyhýbat, stačí vědět, jak svoje děti správně chránit. 

Protože kůže malých dětí nemá vypěstované obranné mechanismy, které by dokázaly odolat zátěži vyvolané slunečným zářením, kojenci a malé děti by neměli být vystavené slunečním paprskům vůbec, větší děti jen minimálně a „rozumně“ s využitím ochranných prostředků. Čas mezi 11:00 – 15:00 hod. není vhodný pro pobyt na slunci, protože záření v té době dosahuje nejvyšší intenzity. Nutností je použití kvalitních přípravků sluneční ochrany, které jsou určené dětem a respektují jejich citlivou a jemnou kůži. Daylong vyvinul speciální žlutou řadu přípravků určených pro nejmenší a děti od 1 roku. Mezi nimi můžete najít produkty: 

– Daylong Baby SPF 30 krém, 50 ml

– Daylong Kids SPF 30 locio, 200 ml

– Daylong Kids SPF 50+ locio, 150 ml

Všechny přípravky mají společnou snadnou roztíratelnost, rychle se vstřebávají, jsou extrémně odolné vůči vodě a zanechávají na kůži dětí příjemný pocit. Neobsahují přídavné konzervační látky a parfém. Jsou vhodné pro citlivou pokožku a dermatologicky testované. 

Daylong Baby SPF 30 krém svými fyzikálními ochrannými filtry zabrání, aby škodlivá část slunečních paprsků ublížila vašim miminkům do 1 roku. Fyzikální UVA a UVB filtry sluneční paprsky nepropouštějí, ale odrážejí je jako obranná bariéra. Díky glycerinu krém vydatně hydratuje. 

Daylong Kids SPF 30, 50+ locio poslouží dětem od 1 roku. Obsahují glycerin a dexpantenol a díky tomu je kůže hydratovaná. Navíc jsou obohacené o vitamin E a Aloe vera. 

Je třeba připomenout, že produkty sluneční ochrany představují pomocníky v boji před nepříznivými vlivy UVA a UVB záření, není však stoprocentní ochranou. Při natírání je proto důležité řídit se několika důležitými pokyny, jako jsou správný výběr ochranného faktoru (SPF), načasování a „technika“. SPF neboli ochranný faktor udává, kolikrát déle může být kůže vystavená slunci bez toho, aby se spálila. Natírat se je třeba v dostatečném předstihu, nejlépe 20–30 minut před pobytem na slunci, v dostatečném množství a opakovat v závislosti od uplynulého času a vykonávaných aktivit. Pozornost je třeba věnovat i obličeji, uším, zátylku či nártům. 

Pro lepší a snadnější orientaci v tom, jaké množství přípravku je třeba na tu či onu část těla použít, slouží přehledná dávkovací tabulka. Ta je velkou výhodou balení Daylong Kids SPF 50+. Podle věku, velikosti dítěte či jednotlivých částí těla vystavených slunci pomůže určit množství dávek, které budete potřebovat, abyste svoji ratolest účinně ochránili před spálením. Umístění tabulky přímo na etiketu výrobku ulehčuje manipulaci a odebírá starosti s orientováním se v nepraktických příbalových letácích. K potřebným informacím se tak dostanete rychle, snadno a přehledně.

Produkty DAYLONG řady Kids si můžete koupit tu.