Jak si užít slunce

graphical divider

Jak si užít slunce u moře, na horách, či ve městě?

Jak si užít slunce u moře

Patříte mezi vodní živly, kteří si dovolenou bez moře a slunění na pláži neumějí představit? Čím vyšší ochranu budete používat (na první dny dovolené určitě s SPF 50+), tím lépe. Pokud je vaše pokožka čokoládová i bez slunce, chraňte se vysokým faktorem alespoň zpočát- ku. Nezapomínejte ani na klobouk zvláště v tropech a subtropech. Do výbavy rozhodně patří i kvalitní sluneční brýle. Před obědem je ale lepší odejít z pláže a odpočinout si až do 15. hodiny.

Jak si užít slunce na horách

Pokud stoupáme do hor, s každými 300 metry se zvyšuje intenzita ultrafialového záření o 4 %. Do hor si proto vždy vyjděte s tou nejvyšší ochranou SPF 50+. Nejen u vody, ale také na horách má význam používat přípravek, který je voděodolný, resp. potuodolný, protože vydrží, i když se zpotíte.

Jak si užít slunce ve městě

Patříte mezi městské typy, nejraději se touláte po zákoutích historických památek a sedíte na kávičce na terase? Před přímým zářením nás  ve městě sice mohou chránit budovy, a dokonce i smog, ale v letních měsících, zvláště během oběda, se můžete nečekaně spálit. Takže i ve stínu města je vhodné zvolit přípravek ideálně se středně vysokým faktorem.

Jak si užít slunce v průběhu pracovního dne

I když strávíte celý den zavření v kanceláři či autě, nejste zcela chráněni před sluncem. Zatímco sklo blokuje většinu UVB paprsků, UVA paprsky pronikají i přes sklo. Během pracovního dne si rádi vyjdeme alespoň na oběd na terasu nebo do restaurace.

Víte, že…

vitamín D3, který potřebujeme pro zdravé kosti, „nachytáme“ už během 10minutové procházky po ulici. Abyste získala potřebnou dávku, stačí chvilka přímého slunečního světla dopadajícího na ruce a obličej a není potřeba se kvůli tomu opalovat celý den.

Víte, že…

opálení je módní od doby Coco Chanel? Před ní se opálená kůže spojovala s nižší společenskou vrstvou pracujících venku a u vyšších vrstev byla naopak nežádoucí. Coco Chanel se při pobytu na Francouzské riviéře snadno spálila a snědá kůže se jí natolik zalíbila, že se jí podařilo proměnit slunění v něco zdravého, stylového, a dokonce luxusního.

Víte, že…

zatímco UVB paprsky jsou přes oběd nejintenzivněji. UVA záření zůstává od rána do večera poměrně konzistentní. Je zodpovědné za alergie na slunce a za předčasné stárnutí kůže způsobené slunečním zářením. Proto je důležité se iv těchto hodinách chránit před sluncem, kdy sice kůži nespálí, ale umí způsobit fotoalergii a „vrásky“.

Víte, že…

ve stínu jste méně vystaveni slunci, ale UV záření se odráží od povrchu a některé z nich se odrážejí více než jiné. Písek, sníh a voda odrážejí sluneční paprsky, takže pokud jste obklopen těmito povrchy, i když máte krytí nad hlavou, pravděpodobně absorbujete více ultrafialových paprsků, jak si myslíte.

Chraňte se s produkty Daylong.